Тонування авто – дозволяє зробити зовнішній вигляд автомобіля більш презентабельним, сховатися від сторонніх поглядів , захистити салон від вигоряння, а пасажирів від УФ-випромінювання. Але перед тим, як їхати на СТО, пропонуємо визначитись, який відсоток тонування краще обрати, а також як це питання регулює українське законодавство.

Припустимі норми світлопропускання: який відсоток плівки для тонування дозволено?

Правила тонування транспортних засобів в Україні передбачаються ГОСТом 5727-88. Цей документ називається “Скло безпечне для наземного транспорту. Загальні технічні умови” регламентує технічні вимоги, що висуваються до автомобільного скла, правила приймання скла, методи їх випробувань, умови гарантії тощо.

Згідно з п. 2.2.4 Стандарту: 

  • мінімальний рівень світлопропускання лобового скла автомобіля повинен становити не менше 75%;
  • мінімальний рівень світлопропускання переднього бічного автоскла – 70%;
  • на задні бічні та задні автоскла заборонено встановлювати дзеркальне тонування;
  • рівень світлопропускання смуг, що затіняють, не обмежується.

Також законодавство вимагає, щоб тоновані вітрові стекла не повинні спотворювати правильне сприйняття білого, жовтого, червоного, зеленого та блакитного кольорів.

Який відсоток вибрати?

Виходячи з того, що чим вище коефіцієнт світлопропускання, тим прозорішим буде тонування, найчастіше автовласники вибирають максимально можливе тонування: для лобового скла – 75%, а для передніх бічних – 70 %.

 

При цьому на заднє автоскло та задні бічні ви можете вибрати будь-який доступний рівень світлопропускання:

 

 Уровень світоpropuskania tonirovki.

 

Порядок перевірки рівня світлопропускання

ГОСТ також регламентує, в якому порядку та за яких умов необхідно перевіряти відсоток тонування:

  • замір проводиться приладом “Блік”;
  • інспектор повинен зробити перевірку на трьох точках (за основу береться максимальний показник);
  • температура повітря повинна бути 20 ± 5 °С;
  • ГОСТ забороняє використовувати “Блік” у дощову та морозну погоду.

 

Атермальне тонування 

 

Якщо ваша мета – тільки захистити салон від вигоряння та перегріву (і ви не хочете затемняти шибки), то зверніть увагу на атермальне тонування автомобіля. Це тонування спеціальною прозорою плівкою, яка не затемняє скло, але не пропускає інфрачервоне та УФ-випромінювання.

 

Atermalnaya tonirovka .

 

Атермальні плівки можуть бути як повністю прозорі, так і синюватого відтінку або кольору хамелеон. Безумовною перевагою атермалки є те, що салон усередині не вигоряє і набагато менше нагрівається (а значить ви заощаджуєте на роботі кондиціонера).

 

Зателефонуйте нам, у СТО Auto-Glass, якщо плануєте робити тонування для свого авто! Наші консультанти дадуть відповідь на всі питання і допоможуть з вибором правильно тонувальної плівки.